Jakie obuwie w góry?

Jeżeli zdecydujemy się na wyprawę w góry, warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem naszego zdrowia oraz zdrowia osób, z którymi organizujemy wyprawę w góry. Nie trzeba chyba nikomu wspominać, jak bardzo ważna jest odzież. Góry mają to do siebie, że są bardzo zmienne i w mgnieniu oka pogoda potrafi się diametralnie zmienić. Warto więc w swoim plecaku mieć odpowiednie akcesoria oraz odzież, która uchroni nas przed skutkami załamania pogody.

Bardzo ważną częścią odzieży w góry niezależnie od pogody oraz sezonu jest kurtka wiatrówka lub ciepła kurtka zimowa przeznaczona do wędrówek po górach, oraz dobre spodnie. Szczególnie jeżeli wybieramy się w nasze Tatry, to powinniśmy zainteresować się spodniami wzmacnianymi, gdyż ostre kamienie, jakimi te góry się cechują, są bezlitosne dla słabej jakościowo odzieży ochronnej.

Bardzo ważnym elementem naszego ubioru, który w kluczowy sposób wpływa na nasz komfort, są odpowiednie buty. Są dwie szkoły, jeżeli chodzi o obuwie do wypraw górskich. Jedna mówi, o obowiązku zabrania ze sobą butów za kostkę, twardych i wyposażonych w podeszwę, która nie ślizga się na kamieniach. Drugą szkołą w sprawie obuwia jest ta, która podaje w wątpliwość zakładanie takich niewygodnych butów. Nowoczesne obuwie do przemierzania górzystych terenów produkowane jest w formie półbutów specjalnie wyprofilowanych z bardzo szeroką podeszwą. Dzięki niej nie ma możliwości, żeby krzywo postawić stopę. To, jaki rodzaj obuwia wybierzemy, zależy od nas i od naszych indywidualnych predyspozycji. Warto przetestować oba rodzaje butów i wybrać odpowiednie dla siebie.

Ważnym elementem, który powinien znaleźć się w naszym plecaku, są m.in. telefon z dobrym zasięgiem oraz apteczka pierwszej pomocy. Dodatkowo powinniśmy mieć w plecaku latarkę, scyzoryk najlepiej wielofunkcyjny oraz zapalniczkę. Z tak wyposażonym plecakiem bez problemu będziemy mogli spędzić w górach bardzo miło czas oraz bez obaw poruszać się nawet po stromych i wymagających szlakach górskich. Należy jednak być bardzo ostrożnym, gdyż w górach nawet niewielka pomyłka może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla nas i innych członków wyprawy.
 

Powiązane artykuły

https://www.sprawdzeniesamochodu.pl/

sprawdzanie samochodu przez zakupem

O nas

Wybierasz się w góry zimą? Razem z nami przygotuj się na wyprawę w góry oraz wspinaczkę w Tatrach. Zapraszamy do czytania

Polecamy

planetescape.pl

Szekla - sklep żeglarski Warszawa

nowoczesne centrum handlowe w Krakowie